Posiadanie garderoby jest zdecydowanie bardziej zaawansowanym rozwiązaniem niż szafa, nawet ta pokaźnych rozmiarów. Idea garderoby polega bowiem na tym, żeby można było do niej wejść i w miarę swobodnie przemieszczać się w poszukiwaniu jak najodpowiedniejszego stroju. Aby urządzić garderobę jako osobne pomieszczenie, potrzeba sporej przestrzeni. Gdzie najlepiej ją wygospodarować?

Powody, dla których lepiej jest umieścić garderobę w przedpokoju

Ze względu na funkcję, jaką ma spełniać garderoba, najlepszą przestrzenią do jej zorganizowania wydaje się przedpokój lub sypialnia. Dlaczego akurat takie opcje są najkorzystniejsze? Przedpokój to miejsce, do którego dostęp mogą mieć w dowolnej chwili wszyscy domownicy. Dzięki temu nie występuje problem związany z tym, iż ktoś nie może wybrać sobie stroju z racji umieszczenia garderoby w sypialni innego domownika. A najlepiej jest wtedy, jeśli znajdująca się przedpokoju garderoba położona jest nieopodal łazienki. Umożliwia to szybkie przebieranie się i szykowanie.

Powody, dla których lepiej jest umieścić garderobę w sypialni

Można jednak zaaranżować garderobę także i w ten sposób, by nie była ona przeznaczona dla wszystkich domowników, lecz dla jednego z nich bądź dla pary. Wtedy zdecydowanie lepszym pomieszczeniem na garderobę jest sypialnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu można bowiem sięgnąć po ubrania od razu po wstaniu z łóżka. Jednak żeby umieścić garderobę w sypialni, potrzeba sporo miejsca. Na jej stworzenie najlepiej nadają się różnego rodzaju wnęki. Jeśli jednak sypialnia jest pozbawiona wnęk, miejsce na garderobę można uzyskać także poprzez odpowiednie umeblowanie pomieszczenia. Takie, które pozostawi przestrzeń na zaaranżowanie garderoby.

Podsumowując, to, gdzie lepiej umieścić garderobę – w przedpokoju czy w sypialni – zależy od tego, jakimi dokładnie przestrzeniami dysponujemy i dla ilu domowników ma być przeznaczona garderoba. Nie ma więc jednego uniwersalnego rozwiązania. Należy się w tym względzie dostosowywać do konkretnych okoliczności.