Fronty meblowe są odpowiedzialne za charakter mebla, mają również bezpośredni wpływ na możliwości aranżacyjne. Dają one możliwość wprowadzania zmian i całkowitej przemiany pomieszczenia. Do najczęściej wymienianych frontów meblowych zalicza się te w szafkach kuchennych, jednak również w dużych zabudowach i innych meblach w naszych domach możemy wykorzystać to rozwiązanie, aby wprowadzić ciekawe zmiany.

Jakie rodzaje wykończeń frontów meblowych wybieramy?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się fronty meblowe wykończone na wysoki połysk. Meble na zamówienie mogą być jednak dopasowane do naszych indywidualnych preferencji i gustu. Połysk jest zdaniem wielu osób rozwiązaniem, które idealnie pasuje do współczesnych nowoczesnych aranżacji wnętrz. Doskonale łączy się z minimalizmem. Gładkie oraz błyszczące fronty w większości przypadków są jednokolorowe i są szczególnie polecane w przypadku kuchni na wymiar. Pożądany w ich przypadku jest również efekt lustrzanego odbicia. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w ciasnych przestrzeniach, gdyż prowadzi do ich optycznego powiększenia. Z całą pewnością jeśli zdecydujemy się na wykończenie z połyskiem, to również ukształtujemy styl aranżacji, który będzie utrzymany w industrialnym, loftowym charakterze.

Matowe wykończenia a elegancja

Fronty meblowe mogą również zyskać matowe wykończenie, które jest promowane jako najbardziej modne na branżowych targach już od kilku lat. Jednak dane sprzedażowe w Polsce nadal wskazują na większe zainteresowanie połyskiem. Mimo to warto dostrzec, że matowe powierzchnie posiadają wizualną „miękkość”, która kojarzy się z klasyczną elegancją oraz wysoką jakością wykończenia. Brak odbijania światła może negatywnie wpływać na optyczną wielkość pomieszczenia, co dla wielu osób poczytywane jest za wadę takiego rozwiązania. Jednak w matowych frontach można odnaleźć swego rodzaju ponadczasowość, która koncentruje na sobie uwagę i obrazuje urodę każdego tak wykończonego mebla. Niezależnie więc od trendów modowych powinniśmy stawiać przede wszystkim na to, co nam się podoba i w otoczeniu czego będziemy się dobrze czuć.