Kuchnia o niewielkim metrażu to duże wyzwanie dla osoby, która będzie ją urządzać. Na co zwrócić uwagę przy aranżacji małej kuchni, aby była praktyczne i jak najbardziej funkcjonalna? Sprawdźcie ten artykuł!

Określ swoje potrzeby

Aranżację kuchni warto rozpocząć od jasnego określenia swoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli dużo gotujecie samodzielnie i potrzebujecie przestrzeni do przechowywania półproduktów, Wasza kuchnia powinna mieć jak najwięcej szafek i szuflad. Istotne są także przestronne blaty do krojenia warzyw i innych artykułów spożywczych.

Zupełnie inaczej będzie w przypadku osób, które większą część dnia spędzają poza domem, a  posiłki przyrządzają sporadycznie. Wtedy dodatkowe miejsce nie jest potrzebne i można ograniczyć się do minimalnej zabudowy.

Jasne określenie swoich potrzeb z góry pozwoli dopasować rodzaj i funkcjonalność mebli w taki sposób, aby spełniały codzienne potrzeby, co jest bardzo istotne zwłaszcza w aranżacji niewielkich kuchni.

 Postaw na meble na wymiar

Jeśli już zdecydujecie, na czym najbardziej Wam zależy, przychodzi czas na znalezienie mebli. Zdecydowanie zachęcamy, szczególnie w przypadku urządzania kuchni o małym metrażu, aby postawić na kuchnie na wymiar. Gotowe produkty rzadko kiedy będą pasowały do niewielkich pomieszczeń, a już na pewno nie pozwolą maksymalnie wykorzystać całej powierzchni.

W takim wypadku klienci często decydują się na dodatkową pionową zabudowę pod sam sufit. W ten sposób można wygospodarować więcej miejsca na rzadziej używane akcesoria. Gotowe meble nie dają takiej szansy.

Przed przystąpieniem do projektowania ważne, aby przemyśleć, co gdzie będzie leżało i w jaki sposób chcecie korzystać z poszczególnych części. Dzięki temu łatwiej będzie stworzyć spersonalizowany projekt, który sprosta Waszym oczekiwaniom.

Jeśli szukacie dobrej jakości mebli na wymiar do Waszego mieszkania lub potrzebujecie porad odnośnie do praktycznego urządzania pomieszczeń, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i zaproponują atrakcyjne warunki współpracy. Zapraszamy serdecznie.