Projektanci wnętrz coraz częściej wybierają meble fornirowane, ponieważ dają ładny efekt w postaci pięknego rysunku słojów. Tego typu rozwiązanie przyciąga wzrok, a całość doskonale się prezentuje.

Charakterystyka mebli fornirowanych

Meble fornirowane kojarzą się minioną epoką, ponieważ były solidne, ciężkie i miały wysoki połysk. Materiał został doceniony przez współczesnych dekoratorów wnętrz, ponieważ zachowuje właściwości drewna. Występuje w różnych kolorach i wygląda niezwykle ciekawie. GEPETTO MEBLE S.C.  produkuje eleganckie wyposażenie z forniru, które jest zdecydowanie tańsze niż wykonane z drewna, ale często nie widać różnicy w wyglądzie, a jedynie w cenie. Mają niepowtarzalny i przemyślany design, w jasnych kolorach i matowym wykończeniu. Meble z forniru sprawdzają się w salonie, pokoju, sypialni, przedpokoju, a nawet w łazience. Dzięki temu, że pokryte są specjalistycznym lakierem chroniącym je przed wilgocią, sprawdzają się zarówno w kuchni, jak i łazience.

Meble na zamówienie z forniru

Meble na wymiar możemy zamówić do każdego wnętrza. Na podstawie pomiarów, projektant przygotowuje koncept, a my mamy możliwość wyboru materiałów w dowolnym kolorze. Po zaakceptowaniu projektu firma wykonuje wyposażenie i montuje na miejscu. Wszystko idealnie jest dopasowane, a meble z forniru wyglądają elegancko i nowocześnie. Uzyskujemy nową aranżację pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości. Przestrzeń staje się bardziej funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb. Nie tylko meble kuchenne i szafy do przedpokoju wykonywane są na zamówienie, ale również do salonu i pokoju dziecięcego. To rozwiązanie jest niezwykle praktyczne w przypadku niewielkich i nieustawnych wnętrz, do których trudno dopasować meble modułowe. W efekcie nie zakupimy całego kompletu, jeśli nie ustawimy go we wnętrzu. Drugą sprawą jest jakość materiałów. Meble z forniru coraz popularniejsze – odmieniają wizualnie pomieszczenie i są dopracowane.